Jauniešu vidū ir aktualizējušās elektroniskās smēķēšanas ierīces, kurām ražotāji piešķīruši tādus nosaukumus kā “veips” un “saltiņš”, taču pašu smēķēšanas procesu nodēvējuši par “veipošanu”. Šādi nosaukumi piešķirti ar mērķi mazināt patērētāju negatīvās asociācijas ar smēķēšanu līdz ar to liekot domāt, ka e-cigaretes ir veselīgāka smēķēšanas alternatīva. Taču tā nebūt nav.
E-cigarešu sastāvā ir dažādas ķīmiskas vielas, to skaitā nikotīns un dažādi aromatizētāji, kuru ieelpošana ir kaitīga veselībai, kā arī būtiski ietekmē jauna cilvēka smadzeņu attīstību – izraisa atkarību, ietekmē koncentrēšanās spējas, rada trauksmi un mācīšanās traucējumus.
Tā pat ir jāņem vērā, ka e-cigaretes var eksplodēt, radot nopietnas traumas un ugunsgrēka riskus.
Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā, no 1.septembra līdz 31.decembrim, saņemti vairāk nekā 60 izsaukumi sakarā ar nepilngadīgu personu smēķēšanu un uzsākti 47 administratīvā pārkāpuma procesi
Aicinām vecākus būt vērīgiem un sekot līdzi savu bērnu piederošajām mantām, jo e-cigaretes nereti, pēc formas un izmēra, ir teju neatšķiramas no skolnieka penālī esošā marķiera un flomāstera.
Informācijas avots: SPKC