Prezentēs Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas elektromobiļus

KPFI_LV_HOR_RGBPiektdien, 13.martā, plkst. 11:00 SIA „Skandi Motors” Liepājas filiālē, Brīvības ielā 146C, notiks Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas elektromobiļu prezentācija, uz kuru aicināti gan mediju pārstāvji, gan visi interesenti. Pasākumā piedalīsies gan pašvaldības policijas, gan Liepājas domes pārstāvji.

Iegādātie elektromobiļi ir pārbūvēti atbilstoši pašvaldības policijas vajadzībām, tajos izveidots aizturēto nodalījums, automašīnas ir trafarētas un tajās uzstādīta bākuguņu un video kontroles sistēma. Automašīnas arī aprīkotas ar datortehniku, kas dod iespēju pārbaudīt personas datus notikuma vietā (nesazinoties ar dežurantu).

“Visi trīs jaunie elektromobiļi ir ieguvuši operatīvo statusu un tiks izmantoti dežūrnodaļas ikdienas darbā, uzraugot sabiedrisko kārtību un patrulējot Liepājas ielās. Ņemot vērā to, ka ikdienā dežūrnodaļas darbinieki ar automašīnām veic samērā lielus attālumus, tad šādu elektromobiļu izmantošana spēs ietaupīt līdzekļus, kā arī būsim videi draudzīgāki. Jauno automobiļu modernais aprīkojums ļaus arī Liepājas pilsētas pašvaldības policistiem strādāt efektīvāk,” skaidro Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.

„Elektromobiļu ieviešana zināmā mērā saistāma ar jaunu posmu pašvaldības policijas darbā – mūsdienīgāku un efektīvāku pieeju kārtības nodrošināšanā liepājniekiem. Tas ļaus gan samazināt izmaksas policijai, gan arī liepājniekiem justies drošāk, redzot policijas patruļas ielās biežāk,” norāda Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Pēc iepirkuma procedūras noslēgšanās līguma summa ir 105 240,96 EUR, kur 55 500,00 EUR ir Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējums un 49 740,96 pašvaldības līdzfinansējums.Pēc iepirkuma procedūras elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai piegādājusi SIA „Skandi Motors” filiāle „Liepāja”.elektroauto

„Elektromobiļu plānotais gada nobraukums ir 45000 km. Summējot elektromobiļu iegādes cenu, ko samaksā pašvaldība, un ekspluatācijas izmaksas piecu gadu laikā, salīdzinot elektromobili ar VW Caddy (esošās Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas automašīnas ar dīzeļdzinēju), ietaupījums ir aptuveni 16000 EUR uz vienu tehnikas vienību vai 48000 EUR par trīs tehnikas vienībām. Tas nozīmē, ka elektromobilis ir laba investīcija pie nosacījuma, ka tiek nodrošināts liels gada nobraukums nelielos attālumos un ir pieejams KPFI līdzfinansējums. Turklāt dīzeļdzinējs pie minētā gada nobraukuma izdala vairāk kā 33 tonnas kaitīgo CO2 izmešu piecu gadu laikā. Domāju, ka tas ir tikai laika jautājums, lai pilsētas transports (komunālie dienesti, sabiedriskais transports, taksometri u.c.) kļūtu videi draudzīgāks,” uzskata izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

Jaunie elektroautomobiļi iegādāti Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas projekta „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana, iegādājoties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai” ietvaros. Projekts saņēma atbalstu Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklātajā konkursā „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai”.

Projekta mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties transportlīdzekļus, kas pēc savas konstrukcijas kā vienīgo mehānisko dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātās elektroenerģijas un kuru SEG emisijas ir 0 g/km.