Pēc dažādām diskusijām un pieredzes stāstiem, dalībnieki vienojās, ka galvenā problēma, kura projekta ietvaros tiks apskatīta, ir jauniešu iespējas pilnvērtīgi pavadīt savu brīvo laiku Liepājā, īpašu uzmanību vēršot tiem jauniešiem, kuru dzīves apstākļi ir sarežģīti, kā rezultātā, viņi mēdz iekulties nepatikšanās un veikt darbības ar tālejošām sekām.
Risinājumi var būt dažādi, piemēram– piekļuve sporta inventāram pilsētas sporta laukumos, centru izveide, kur jaunieši var rast drošu un atbalstošu vidi un vasaras darbs ar iespēju gūt savu pirmo darba pieredzi.
Tika uzsākts arī darbs pie lokāciju apzināšanas, lai noskaidrotu, kuras ir tās vietas Liepājā, kur ar šāda veida problēmām jaunieši saskarās visbiežāk. Šajā uzdevumā arī pašiem jauniešiem tiks dotas iespēja dalīties ar saviem novērojumiem un ieteikumiem.
Šajā reizē tikāmies ar pārstāvjiem no Liepājas centrālās administrācijas, Valsts policijas, Valsts Probācijas dienesta, kā arī organizācijām un biedrībām “Proti un dari”, “House of Hope”, “Liepājas un rajona brīvprātīgie ugunsdzēsēji” un “Liepājas jauniešu māja”.
