KPFI-16/67 Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai

KPFI_LV_HOR_RGB

Projekta nosaukums: KPFI-16/67 Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai

Projekta iesniedzējs: Liepājas pilsētas Pašvaldības policija

Finansējums:
Projekta kopējās izmaksas – 104 292,00 EUR
KPFI finansējums – 55,60%
Projekta iesniedzēja līdzfinansējums – 44,40%

Kontaktpersona: Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Priekšnieka palīgs saimnieciskajos jautājumos J.Rukmanis, tālr. 29129320


2015.gada 13.martā, liela diena bija Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai – SIA “Skandi Motors” Liepājas filiālē svinīgos apstākļos Pašvaldības policija saņēma trīs jaunos un ilgi gaidītos elektromobiļus, pārliecinājās portāls.

Elektromobiļi “Nissan e-NV200” ir pārbūvēti, lai atbilstu operatīvajam dienestam, portālam skaidroja SIA “Skandi Motors” Liepājas filiāles vadītājs Uģis Deķeris: “Elektromobiļi pārbūvēti atbilstoši Pašvaldības policijas vajadzībām, tajos izveidots aizturēto nodalījums, automašīnas ir trafarētas un tajās uzstādīta bākuguņu un video kontroles sistēma. Automašīnas arī aprīkotas ar datortehniku, kas dod iespēju pārbaudīt personas datus notikuma vietā, nesazinoties ar dežurantu.”DSC_0142

Pēc U.Deķera teiktā “Nissan e-NV200” ar vienu uzlādi var nobraukt aptuveni 170 kilometrus. Visvairāk enerģijas tērē pārvietošanās ar lielāku ātrumu, kā arī klimata kontroles lietošana.

“Visi trīs jaunie elektromobiļi ir ieguvuši operatīvo statusu un tiks izmantoti Pašvaldības policijas dežūrnodaļas ikdienas darbā, uzraugot sabiedrisko kārtību un patrulējot ne tikai Liepājas ielās, bet arī parka zonā. Ņemot vērā to, ka ikdienā dežūrnodaļas darbinieki ar automašīnām veic samērā lielus attālumus – ap 150 kilometriem, tad šādu elektromobiļu izmantošana spēs ietaupīt līdzekļus, kā arī būsim videi draudzīgāki. Jauno automobiļu modernais aprīkojums, tostarp videonovērošana aizturētā pārvadāšanas nodalījumā, ļaus arī Pašvaldības policistiem strādāt efektīvāk,” skaidro Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.DSC_0188

Pašvaldības policijas dežūrnodaļas priekšnieks Kristiāns Brūvers portālam atzina, ka lielākais ieguvums jaunie transportlīdzekļi būs, patrulējot tieši atpūtas zonā – pa veloceliņiem un parkā. Ar šiem auto netiks piesārņots gaiss.

“Elektromobiļu ieviešana zināmā mērā saistāma ar jaunu posmu Pašvaldības policijas darbā – mūsdienīgāku un efektīvāku pieeju kārtības nodrošināšanā liepājniekiem. Tas ļaus gan samazināt izmaksas policijai, jo viena uzlāde izmaksā ap 3 eiro, gan arī liepājniekiem justies drošāk, redzot policijas patruļas ielās biežāk,” tā Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Viņš, pirms jauno transportlīdzekļu nodošanas Pašvaldības policijai lietošanā iztestējis vienu no trim elektromobiļiem, portālam atzina, ka braukšanas dinamika elektromobilim ir pietiekama: “Ļaundarim izbēgt nebūs vienkārši.” Viņaprāt, šī veida transportlīdzeklis ideāli piemērots, lai ar to pārvietotos pilsētā.elektroauto

U.Sesks vien secināja, ka Pašvaldības policijas darbiniekiem, izmantojot jaunos auto, būs jābūt īpaši uzmanīgiem, jo elektromobilis, nesasniedzot ātrumu 20 līdz 30 kilometri stundā, ir pilnībā nedzirdams – lielākā ātrumā dzirdama riepu švīkstēšana uz brauktuves. Pamanāmāks elektroauto ir, braucot atpakaļgaitā, jo tad ieslēdzas pīkstošs skaņas signāls.

Arī Pašvaldības policijas darbinieki, kuri turpmāk ikdienā brauks ar šiem auto, tos iztestējuši portālam atzina, ka visdīvainākās sajūtas raisās tieši tādēļ, ka elektroauto pārvietojas bez skaņas, proti – nerūc.

Pašvaldības policijas jaunie elektromobili jau šodien pēc svinīgās pieņemšanas ceremonijas aizripoja uz savu jauno mājvietu Jelgavas ielā. Kā portālam atzina K.Brūvers, savus dienesta pienākumus tie sāks pildīt jau nākošajā pirmdienā, 16.martā.

Savukārt U.Deķeris neslēpa prieku, ka Liepāja ir viena no pirmajām pilsētām, kas, rūpējoties par ekoloģiju, iegādājusies elektroauto. Taujāts, vai arī kāds no Liepājas uzņēmumiem nav izrādījis interesi par elektromobiļu iegādi, viņš atzina, ka interese ir, taču līdz lēmuma pieņemšanai pagaidām vēl neviens komersants nav nonācis.

Pēc iepirkuma procedūras noslēgšanās līguma summa par Pašvaldības policijas trim elektromobiļiem ir 105 240,96 eiro, kur 55 500 eiro ir Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējums un 49 740,96 eiro – Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums. Pēc iepirkuma procedūras elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai piegādāja SIA “Skandi Motors” filiāle “Liepāja”.

“Elektromobiļu plānotais gada nobraukums ir 45000 km. Summējot elektromobiļu iegādes cenu, ko samaksā pašvaldība, un ekspluatācijas izmaksas piecu gadu laikā, salīdzinot elektromobili ar “VW Caddy” (esošās Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas automašīnas ar dīzeļdzinēju), ietaupījums ir aptuveni 16 000 eiro uz vienu tehnikas vienību vai 48000 eiro par trīs tehnikas vienībām. Tas nozīmē, ka elektromobilis ir laba investīcija pie nosacījuma, ka tiek nodrošināts liels gada nobraukums nelielos attālumos un ir pieejams KPFI līdzfinansējums. Turklāt dīzeļdzinējs pie minētā gada nobraukuma izdala vairāk kā 33 tonnas kaitīgo CO2 izmešu piecu gadu laikā. Domāju, ka tas ir tikai laika jautājums, lai pilsētas transports (komunālie dienesti, sabiedriskais transports, taksometri u.c.) kļūtu videi draudzīgāks,” uzskata domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.DSC_0151

Trīs jaunie elektroautomobiļi iegādāti Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana, iegādājoties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai” ietvaros. Projekts saņēma atbalstu Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklātajā konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai”.

Projekta mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties transportlīdzekļus, kas pēc savas konstrukcijas kā vienīgo mehānisko dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātās elektroenerģijas un kuru SEG emisijas ir 0 g/km.


2015.gada 10.februārī plānota Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas jaunā elektromobiļa izstādīšana Starptautiskajā elektromobilitātes konferencē (Electromobility Conference and Exhibition – Preparing an effective electromobility system for Europe), Liepājas Olimpiskajā centrā.


2015.gada februārī tiek plānota jauno Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas transporta līdzekļu/eleketromobiļu oficiālā prezentācija masu mediju pārstāvjiem ar mērķi iepazīstināt un popularizēt zaļo tehnoloģiju izmantošanu ikdienā.


2014.gada 30.decembris – Projekta ietvaros SIA “SKANDI MOTORS FILIĀLE LIEPĀJA” ir piegādājis Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai 3 jaunus transporta līdzekļus/elektromobiļus Nissan e-NV200.


2014.gada 28.augusts – Noslēgts līgums ar atklātā iepirkuma konkursa Nr.LPP 2014/79 KPFI uzvarētāju SIA “SKANDI MOTORS FILIĀLE LIEPĀJA” par 3 elektromobiļu piegādi.


2014.gada 27.augusts – Paziņots lēmums par atklātā iepirkuma konkursa Nr.LPP 2014/79 KPFI rezultātiem.


2014.gada 18.jūlijs – Izsludināts atklāts iepirkuma konkurss Nr.LPP 2014/79 KPFI projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai” Nr.KPFI-16/67 ietvaros, lai iegādātos 3 elektomobiļus.


2014.gada 20.jūnijs – Noslēgts līgums par projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai” Nr.KPFI-16/67 īstenošanu

2014.gada 20.jūnijā Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, SIA “Vides investīciju fonds” un Liepājas pilsētas Pašvaldības policija noslēdza līgumu par projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai” Nr.KPFI-16/67 īstenošanu, kura ietvaros paredzēts iegādāties trīs jaunus rūpnieciski ražotus elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas funkciju pildīšanai.