Piekļūstamība

Piekļūstamības paziņojums
Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas pilsētas Pašvaldības policija” saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šī piekļūstamības paziņojums attiecas uz Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Liepājas pilsētas Pašvaldības policija” oficiālo tīmekļvietni – https://pp.liepaja.lv

Šī tīmekļvietne ir izstrādāta saskaņā ar Pasaules tīmekļa konsorcija izstrādātās tīmekļa vietņu pieejamības vadlīnijām, nodrošinot atbilstību WCAG 2.1 AA līmenim (pilnu informāciju par šo – skatīt lapā: https://www.w3.org/TR/WCAG21/. Tas nozīmē, ka tīmekļvietnes izstrādē, atbilstoši vadlīnijām ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Šajā tīmekļvietnē Jums ir iespējams:

 • Tuvināt tās saturu līdz pat 200%;
 • Pārvietoties tīmekļvietnē izmantojot tikai klaviatūru;
 • Mainīt satura kontrastu;
 • Lielākajā daļā tīmekļvietnes izmantot ekrānlasītājus (ieskaitot JAWS, NVDA un VoiceOver jaunākās versijas).

Zemāk ir detalizētāk aprakstīts kā lietotāji tīmekļvietni var izmantot ērtāk un efektīvāk, izmantojot dažādus pārlūka operētājsistēmas un tīmekļvietnē iestrādātos rīkus.

Vairāk par piekļūstamību skatīt šeit: http://www.abilitynet.org.uk/mcmw/. Ja jums ir jautājumi vai problēmas saistībā ar šīm vadlīnijām, lūdzu, rakstiet uz e-pastu policija@liepaja.lv


Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.


Fonta izmērs

Ir četri galvenie Web lapas tuvināšanas veidi:

 1. izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas,
 2. izmantojot operētājsistēmas iebūvētās iespējas,
 3. instalējot īpašu pārlūka spraudni,
 4. izmantojot tīmekļvietnē iestrādātos fonta izmērus.

Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu – tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu.

Ar pārlūku

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Jūsu operētājsistēmā

Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7 ir palielinātājs – programma, kas ļauj tuvināt. Nospiediet izvēlni “Sākt” un ierakstiet “Lupa” (“Start” > “Magnifier”) un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.

Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).

Operētājsistēmā Windows XP dodieties uz Sākt > Visas programmas > Piederumi > Pieejamība > Lupas (Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier).

Tīmekļvietnē iestrādātie

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti trīs dažādi fonta izmēri, kurus Jūs varat izvēlēties pārvietojoties ar taustiņu Tab uz lapas iestatījumiem līdz fokusa lodziņš iezīmē kādu no vēlamajiem fonta izmēriem. Izvēloties kādu no fonta izmēriem, viss tīmekļvietnes saturs tiek palielināts attiecīgajā izmērā.


Kontrasta maiņa

Šī vietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt četrās dažādās krāsās:

 1. melnbalts,
 2. balts teksts uz melna fona (augsts kontrasts),
 3. negatīvs kontrasts,
 4. un melns teksts uz balta fona (gaišs fons).

Mainīt satura krāsas var izmantojot piekļūstamības rīku interneta vietnes kreisajā pusē, kurā attēlots balts cilvēka siluets uz zila fona un uzspiežot uz attiecīgo kontrasta veidu.


Cik piekļūstama šī tīmekļvietne ir?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

 • Dažās sadaļās ir mazāks krāsu kontrasts;
 • Dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;
 • Dažas pogas nav iespējams korekti identificēt ar palīgprogrammatūrām;
 • Vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām;
 • Dažām sadaļām nav nodrošināta “viegli lasīt” funkcionalitāte.

  Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

  Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums (rakstot uz policija@liepaja.lv), norādot:

  • Saiti uz saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF, braila).

  Piekļūstamības problēmu paziņošana

  Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar mums rakstot uz policija@liepaja.lv vai zvanot 63401981.


  Kā mēs testējam šo tīmekļvietni

  Šī vietne tika testēta izstrādes laikā un arī regulāri tiek pārbaudīta attiecībā uz atbilstību Web satura pieejamības vadlīnijām V2.1 A un AA līmenim. Šos testus veic tīmekļvietnes izstrādātājs.


  Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību

  Regulāri testējot un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam atjauninātu un uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.