Operatīvā transportlīdzekļa bākugunis

Pašvaldības policijas darbinieki Ģenerāļa Baloža ielā atrod 10. aprīlī nozagto skrejriteni

17. aprīlī Liepājas pašvaldības policijas darbiniekiem patrulējot Ģenerāļa Baloža ielā, ievērota persona pie kuras atradās skrejritenis, kas 10. aprīlī tika nozagts kādai nepilngadīgai meitenei Riņķu ielā.

Ap pulksten 13:50pašvaldības policijas darbiniekiem patrulējot Ģenerāļa Baloža ielā, autobusa pieturvietā ievērota kāda nepilngadīga persona pie kuras atradās skrejritenis, kas izskatījās ļoti līdzīgs Valsts policijas meklētajam skrejritenim, kas 10. aprīlī tika nozagts kādai nepilngadīgai meitenei.

Uzrunājot personu un apskatot pie personas esošo skrejriteni, pašvaldības policijas darbinieki pārliecinājās, ka tas ir 10. aprīlī nozagtais skrejritenis un vainīgā persona savu vainu atzina.

Liepājas pašvaldības policijas darbinieki uzsāk transportlīdzekļu ātruma ierobežojumu kontroli

Paplašinoties pašvaldības policijas kompetencēm ceļu satiksmes noteikumu kontroles jomā, vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka Liepājas pašvaldības policijas darbinieki ir uzsākuši transportlīdzekļu ātruma ierobežojumu kontroli.

Februāra mēnesī Liepājas pašvaldības policijas Transporta kontroles nodaļas darbinieki savā pārziņā saņēma transportlīdzekļu braukšanas ātruma kontroles mērierīci, lai uzraudzītu ātruma ierobežojumu ievērošanu. Kontrole tiks veikta dažādās vietās Liepājas administratīvajā teritorijā, balstoties uz sabiedrības sniegto informāciju un sūdzībām, kā arī ikdienas darba ietvaros. Ir paredzēts, ka ātruma ievērošanas kontrole pastiprināti tiks veikta arī pie mācību iestādēm un dzīvojamo māju apvidū. Pagaidām ir iegādāta viena šāda veida mērierīce, kas ir sertificēta “Latvijas Nacionālajā Metroloģijas centrā” atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.

Transporta Kontroles nodaļas priekšnieks M. Kadiķis papildina, ka “Paplašinot Liepājas pašvaldības policijas tehnisko nodrošinājumu, varam veidot drošāku vidi sabiedrībai un veicināt ētiskāku braukšanas kultūru Liepājā.”.

Pildot darba pienākumus, pašvaldības policijas darbinieki vairākkārtīgi ir saskārušies ar situācijām, kur pārkāpējs nepakļaujas likumiskajām prasībām – ieslēdzas transportlīdzeklī un neatver automašīnas logu vai atsakās uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Kā noskaidrots, autovadītāji šādi rīkojas,  jo uzskata, ka tā ir Valsts policijas kompetence, līdz ar to, pašvaldības policijas norādījumiem var nepakļauties. Vēršam uzmanību, ka 2023. gada 6. jūlijā Ceļu satiksmes likumā (CSL) stājās spēkā izmaiņas, kas paredz, ka pašvaldības policija, tā pat kā Valsts policija, kontrolē ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un ir tiesīga apturēt transportlīdzekli, kā arī lūgt uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Aicinām ņemt vērā, ka balstoties uz Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 4. pantu, pretošanās amatpersonu likumiskajām prasībām ir sodāma rīcība un var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskai personai līdz 700 eiro.

Operatīvā transportlīdzekļa bākugunis

Pašvaldības policijas darbinieki veic nošķiršanu

7. februārī Liepājas pašvaldības policijas darbinieki Atmodas bulvārī veica agresīvas personas nošķiršanu.

Ap pulksten 21:55 pašvaldības policijā saņemta informācija, ka Atmodas bulvārī, kādā daudzdzīvokļu mājā, ir izsists logs pa kuru iekļuvusi kāda persona. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās – dzīvoklī atradās 1992. gadā dzimis vīrietis, kurš skaidroja, ka izsitis logu, jo māte nelaidusi viņu dzīvoklī. Notikuma vietā atradās arī minētā vīrieša māte, kura skaidroja, ka viņai ir bailes par savu drošību, jo dēls ir agresīvs, izsaka draudus dzīvībai un bojā īpašumu. Policijas darbinieki pieņēma lēmumu veikt personas nošķiršanu un liegt pārkāpējam tuvoties gan mātei, gan konkrētai adresei. Vīrietis, kārtībsargu klātbūtnē, turpināja uzvesties agresīvi, tāpēc pieņemts lēmums personu nogādāt pašvaldības policijas pagaidu turēšanas telpās.

Ēkas fasāde uz kuras atrodas ķēpājumi

Pašvaldības policija, pateicoties aculiecinieka palīdzībai, aizturēja ēkas apķēpātāju

6. februārī Liepājas pašvaldības policijas darbinieki aizturēja personu, kura apķēpāja daudzdzīvokļu ēkas fasādi Jūras ielā.

Ap pulksten 22:00pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju par kādu personu, kura apķēpāja daudzdzīvokļu ēkas fasādi Jūras ielā. Pašvaldības policijas darbiniekiem izdevās 1995. gadā dzimušo vīrieti aizturēt pateicoties kādam aculieciniekam, kurš sniedza informāciju par notikušo un personas vizuālo raksturojumu, kā arī uzturēja sarunu ar kārtībsargiem, lai nemitīgi informētu par personas darbībām un pārvietošanās virzienu. Balstoties uz sniegto informāciju, netālu no notikuma vietas ievērots iespējamais pārkāpējs, pie kura atradās 3 krāsas baloni. Persona tika nogādāta Valsts policijas darbiniekiem tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai.

            Vēlamies pateikties aculieciniekam par veiksmīgo sadarbību un palīdzības sniegšanu.

Policijas darbinieks formas tērpā, rokā turot rāciju

Pašvaldības policija veic nošķiršanu

30. janvārī Liepājas pašvaldības policijas darbinieki Turaidas ielā veica personas nošķiršanu un liedza tuvošanos konkrētajam īpašumam.

Ap pulksten 01:10Pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju par iespējamu konfliktu. Ierodoties notikuma vietā fakts apstiprinājās – starp 1993. gadā dzimušu vīrieti un 1989. gadā dzimušu sievieti bija izveidojies konflikts, kur vīrietis turpināja necenzētu lamāšanos arī policijas klātbūtnē. Sieviete skaidroja, ka vīrietis bieži atrodas alkohola reibumā un kļūst agresīvs, lamājas necenzētiem vārdiem un izsaka draudus dzīvībai, tāpēc izvērtējot iespējamos fiziska konflikta riskus, pieņemts lēmums veikt vīrieša nošķiršanu un liegt tuvoties īpašumam.

Aicinām iedzīvotājus turpināt ziņot policijai par šādiem un līdzīgiem gadījumiem, kur iespējams tiek veikta jebkāda veida vardarbība.

Operatīvā transportlīdzekļa bākugunis

Pašvaldības policijas darbinieki veic personas nošķiršanu

9. janvārī ap pulksten 17:45 Liepājas pašvaldības policijas darbinieki Mežmalas ielā veica personas nošķiršanu.

Ap pulksten 17:45 pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju no kādas 1990. gadā dzimušas sievietes, ka saņēmusi draudus no bijušā dzīvesbiedra, kā arī izjūt bailes par savu drošību. Pašvaldības policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā un izvērtējot vardarbības draudu riskus, pieņemts lēmums veikt 1989. gadā dzimušā vīrieša nošķiršanu.

Operatīvais transportlīdzeklis ziemā

Aptur transportlīdzekli, kura vadītājs brauc bez tiesībām

5. janvārī ap pulksten 12.00 Ganību ielā Liepājas pašvaldības policijas amatpersonas apturēja automašīnu “Audi”, kura vadītājs pārvietojies bez transportlīdzekļu vadīšanas apliecības.

Pašvaldības policijas darbinieki fiksēja automašīnu “Audi”, kuras vadītājs, neievērojot ceļa zīmes “Iebraukt aizliegts” prasības, iebrauca degvielas uzpildes stacijas teritorijā Ganību ielā. Apturot transportlīdzekli un veicot pārbaudi, konstatēts, ka vīrietis vadījis automašīnu ar mācību atļauju. Vīrietis automašīnā atradās viens, proti, neviens viņu tajā brīdī neapmācīja, tātad viņš vadījis automašīnu bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām.

Liepājas pašvaldības policijas amatpersonas pret vīrieti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par tās prasības neizpildīšanu, kura noteikta ar 301. ceļa zīmi un notikuma vietā piesaistīja Valsts policijas amatpersona tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Uguns

Aiztur personu, kura pie sevis glabāja iespējamas narkotiskās vielas

1. augustā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki Meldru ielā aizturēja personu pie kuras atradās iespējamas narkotiskās vielas.

Ap pulksten 13:30 Pašvaldības policijas darbiniekiem patrulējot Meldru ielas apvidū, ievēroti melni dūmi. Policijas darbiniekiem nonākot notikuma vietā ievērota persona, kura dedzināja vadus, lai iegūtu metālu. Tika ievērots, ka 1990. gadā dzimušais vīrietis grīļojas un ir palēninātas kustības, taču no personas nav sajūtama alkoholam raksturīga smaka, radot aizdomas, ka persona varētu būt lietojusi narkotiskās vielas. Pašvaldības policijas amatpersonas pieprasīja uzrādīt pie vīrieša esošās mugursomas saturu, kurā atradās divi celofāna maisiņi ar nezināmas izcelsmes baltu, pulverveida vielu. Persona tika aizturēta un nodota Valsts policijas amatpersonām tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai.

Pašvaldības policijas darbinieki veicot patruļu

Pašvaldības policijas darbinieki aiztur agresīvu personu, kura ar pašdarinātu auksto ieroci izsita operatīvā transportlīdzekļa logu

30. jūlijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja agresīvu personu, kura demolēja atpūtas vietu Stendera ielā un ar pašdarinātu auksto ieroci izsita Pašvaldības policijas operatīvā transportlīdzekļa logu.

30. jūlijā ap pulksten 13:05 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Stendera ielu, kur kādā atpūtas vietā atrodas agresīva persona, kura demolēja telpas, izdarīja miesas bojājumus apsardzes darbiniekam, kā arī draudēja iestādes personālam. Ierodoties notikuma vietā, apsargs informēja par notikušo un norādīja virzienu uz kurieni devās agresīvais vīrietis. Policijas darbinieki, patrulējot Skolas ielā, ievēroja aizdomīgu vīrieti melnā apģērbā un cimdos, kurš rokās turēja aptuveni 2m garu virvi, kam abos galos bija piestiprinātas vairākas metāla karabīnes. Kārtībsargiem tuvojoties personai, tā kļuva agresīva un uzbruka policijas darbiniekiem – persona, vicinot virvē iesietās karabīnes, tuvojās operatīvajam transportlīdzeklim un izsita tā logu. Pēc loga izsišanas vīrietis uzsāka bēgšanu, veicot pakaļdzīšanos ar kājām Pašvaldības policijas amatpersonas, izmantojot speciālos cīņas paņēmienus un speclīdzekļus- piparu gāzi un roku dzelžus,  1986. gadā dzimušo agresoru operatīvi aizturēja Bāriņu ielā. Pārbaudot aizturēto un pie tā esošās mantas, tika konstatēts, ka viņš bija bruņojies vēl ar nažiem, šļircēm un citiem iespējami bīstamiem priekšmetiem.

Persona tika nogādāta Valsts policijas iecirknī tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai, taču apsardzes darbiniekam nodrošināta mediķu palīdzība.

Policijas automašīna ar atvērtām durvīm

Pašvaldības policijas darbinieki veic divas nošķiršanas

25. jūlijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki saņēma divus izsaukumus par vardarbību ģimenē. Abos gadījumos veiktas nošķiršanas.

Ap pulksten 12:15 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju, ka Spīdolas ielā iespējams notiek ģimenes konflikts. Ierodoties notikuma vietā, sastapta 1967. gadā dzimusi sieviete ar redzamiem miesas bojājumiem, kurus, kā noskaidrots, nodarījis 1967. gadā dzimušais civilvīrs. Vainīgā persona atzina, ka miesas bojājumus sievietei nodarījis metot ar stikla pudeli. Veicot pārrunas, cietusī atzina, ka vardarbība un draudi dzīvībai piedzīvoti vairākkārtīgi, tāpēc notikuma vietā tika piesaistīti NMPD darbinieki, kuri novērtēja cietušā veselības stāvokli. Kā arī uz notikuma vietu piesaistīti Valsts policijas darbinieki, lai savas kompetences ietvaros veiktu procesuālās darbības sakarā ar nodarītajiem miesas bojājumiem. Savukārt Pašvaldības policijas amatpersonas pieņēma lēmumu veikts nošķiršanu.

Tajā pašā dienā, ap pulksten 15:45, saņemts izsaukums uz Riņķa ielu, kur, mutiska ģimenes konflikta rezultātā, viena persona kļuvusi agresīva un ar cirvi demolējusi sadzīves tehniku (ledusskapi). Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki, lai novērstu tūlītējo apdraudējumu ģimenes locekļiem, kuri atradās dzīvesvietā, operatīvi aizturēja 1978. gadā dzimušo agresoru, kuram rokās bija cirvis. Vīrietis atzina, ka bija agresīvs un demolējis sadzīves tehniku, kā arī atzina, ka jau vairākas dienas lieto alkoholiskos dzērienus. Tā kā sieviete jutās apdraudēta, tika pieņemts lēmums veikt nošķiršanas procesu, kā arī agresīvo personu nogādāt Pašvaldības policijas pagaidu turēšanas telpās, kur, veicot testu alkohola koncentrācijai izelpā noteikšanai, noskaidrots, ka persona atradās 1,25 promiļu reibumā.