Aicinām palīdzēt notvert vandaļus

Kopā spēsim darīt mūsu pilsētu drošāku un sakoptāku!

LPPP_logoKarostā un Tosmarē kādas personas regulāri bojā ielu apgaismojuma infrastruktūru, tāpēc SIA „Komunālā pārvalde” un Liepājas pilsētas Pašvaldība policija aicina iedzīvotājus palīdzēt novērst vandāļu izdarības. Pamanot vandaļu uzdarbošanos, iedzīvotāji tiek lūgti nekavējoties informēt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas dežurantu pa tālruni: 6 3420269.

Speciālisti pieļauj, ka vandalisms notiek vakara stundās vai laikā, kad uz ielām ir mazāk cilvēku. Turklāt, ir pamatotas aizdomas, ka iekārtu bojāšana notiek, izmantojot arī šaujamieroci. Vienā no sabojātajām laternām ir atrasts saplacināts metāla gabaliņš, kas varētu būt izšauta lode.

Pēdējā pusgadā (no 2014. gada augusta līdz 2015. gada aprīlim), pēc „Komunālā pārvalde” ziņām, Ģen. Baloža, Lazaretes, Kristiāna Dāla un citās Karostas vai arī Tosmares ielās ir sasisti stikli (kupoli) pavisam 23 gaismekļiem. Vienas laternas stikla atjaunošanas izmaksas ir 19,79 eiro bez PVN, turklāt ir nepieciešams laiks, kad paveikt remontdarbus. Tikmēr zem sabojātajām laternām nakts stundās valda tumsa, tādējādi radot pat bīstamas situācijas kājāmgājējiem un braucējiem.

Notiek arī citi postījumi. Piemēram, tiek zagti ielu apgaismojuma balstu lūku metāla vāki. Pazudušo vāku skaits minētajā laikaposmā ir vairāk nekā 50. Viena šāda vāka atjaunošanas izmaksas ir 3,83 eiro bez PVN.

Zem vākiem atrodas drošinātāji, vadi un to savienojumu mezgli. Ja lūkas ir atstātas bez aizsega, tas ir ļoti bīstami cilvēkiem; otrkārt, uz drošinātājiem un vadu savienojumiem var nokļūt ūdens/mitrums, kas var izraisīt īssavienojumu, līdz ar to traucēt apgaismojuma tīklu darbību par veselā pilsētas kvartālā.

Komunālās pārvaldes speciālisti regulāri apseko un pārbauda pilsētas apgaismojuma tīklus, taču vandaļu postījumu novēršanā nepieciešama arī iedzīvotāju līdzdalība.

Vēlreiz aicinām/lūdzam aculieciniekus, ja pamaniet huligānus, kas bojā ielu apgaismojuma iekārtas, nekavējoties ziņot Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas džurantam pa tālruni 6 3420269.