Aiztur jauniešus, kuri ar pirotehniku bojāja pieturvietu

petardes21.decembrī ap pulksten 15:00 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Uliha ielā autobusa pieturvietā pie Pērkones ielas, divi jaunieši spridzinot petardes un ar tām bojājot pieturvietu. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās, tika ievēroti divi jaunieši, kuri izmantoja pirotehniku. Veicot pārrunas ar jauniešiem, atklājās, ka pie viņiem atrodas divi iepakojumi ar petardēm. Abi 2002.gadā dzimušie jaunieši tika nodoti vecākiem, kuriem izsniegtas arī pavēstes par ierašanos Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Savukārt, 21.decembrī ap pulksten 15:50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts līdzīgs izsaukums par jauniešiem, kuri spridzinot petardes Piltenes ielā. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās. Pie 2000.un 2002.gadā dzimušajiem jauniešiem arī atradās petardes. Abi jaunieši tika nodoti vecākiem, kuriem izsniegtas arī pavēstes par ierašanos Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Atgādinām, ka Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteikts, ka ļoti zemas bīstamības un zema trokšņa līmeņa uguņošanas ierīces (F1 kategorija) var iegādāties personas, kuras sasniegušas 14 gadu vecumu, savukārt zemas bīstamības un zema trokšņa līmeņa uguņošanas ierīces (F2 un F3, T1 un P1 kategorija) ir tiesības iegādāties, glabāt un izmantot fiziskajai personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu.

Aicinām vecākus pārrunāt ar saviem bērniem pirotehnikas lietošanas bīstamību!