Aiztur jaunieti, kurš Jūrmalas parkā šauj ar pneimatisko ieroci

            11.augustā Liepājas pilsētas Pašvaldības policija, balstoties uz aculiecinieku sniegto informāciju, aizturēja jaunieti, kurš pie sevis glabāja pneimatisko ieroci un ar to, draugu kompānija, šaudījies Jūrmalas parkā.

            Ap pulksten 20:00 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Jūrmalas parku, kur, kā informēja aculiecinieks, jaunieši esot šāvuši ar ieroci pa pudelēm. Dodoties uz notikuma vietu, policijas darbinieki ievēroja jauniešu grupu astoņu cilvēku sastāvā un tās vidū atradās arī persona, kura atbilda aculiecinieka sniegtajam vizuālajam aprakstam. Jaunieši tika apturēti un pārrunu laikā ievērots, ka vienam no iespējamiem vainīgajiem zem apģērba kaut kas tiek slēpts. Aicinot uzrādīt pie sevis esošās mantas, konstatēts, ka pie 2005.gadā dzimušā jaunieša atrodas pneimatiskais ierocis un tā aptverē ir 10 vienības metāla lodītes.

Notikuma vietā tika piesaistīti Valsts policijas darbinieki, kuri atsavināja ieroci un pašu jaunieti nogādāja iecirknī. Jaunietis policijas darbiniekiem paskaidroja, ka ar draugiem atradies Jūrmalas parkā netālu no veloceliņa, kur nolēmuši šaut pa tukšu pudeli, kas novietota uz elektrības kastes. Jaunietis savu vainu atzina un paskaidroja, ka pa pudeli viņš izšāvis vienu reizi, kā arī norāda, ka pneimatisko ieroci viņam uzdāvinājusi mamma.

Par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Kā norāda Valsts policijas amatpersonas, saskaņā ar Ieroču aprites likumu, fiziskajām personām ir aizliegts: ar šaujamieročiem, gāzes ieročiem un signālieročiem, pneimatiskajiem ieročiem, straikbola ieročiem, peintbola ieročiem, lāzertaga ierīcēm, dezaktivētiem ieročiem, aukstajiem ieročiem, munīciju un speciālajiem līdzekļiem apmeklēt sabiedrībai pieejamus kultūras, svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākumus publiskā vietā, kā arī tos demonstrēt publiskā vietā, izņemot gadījumu, kad to atļāvis pasākuma organizators. Par šo noteikumu pārkāpšanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 50 līdz 500 eiro.

Foto: Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde