Atgādināsim bērniem par drošību vasarā

LPPP_logoIestājoties siltākam laikam un noslēdzoties mācību gadam, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija vēlas atgādināt bērniem, vecākiem, vecvecākiem un citiem kam nav vienaldzīga bērnu drošība.

Vasaras brīvlaikā bērniem ir daudz vairāk brīvā laika un nav skolotāju uzraudzība, tādēļ nepieciešams pastiprināti sekot līdzi bērnu gaitām, ar ko viņi satiekas, pie kā ciemojas, kā arī par drošību pie ūdenstilpnēm, parkos, pagalmos.

Atgādinām par to, ka svarīgi ir vēlreiz un vēlreiz pārrunāt par to, ka nav vēlams iesaistīties sarunās ar svešiem cilvēkiem, kā arī ja svešie cilvēki kaut kur aicina – nedoties viņiem līdzi. Svarīgi ir atcerēties, ka no māju pagalmiem jaunākie bērni drīkstētu iziet tikai ar vecāku atļauju. Nepieciešams būtu arī atgādināt satiksmes noteikumus, braucot ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un neaizmirst par ķiveru un locītavu aizsargu lietošanu.

Vēršam uzmanību, ka peldēties ieteicams tikai un vienīgi pazīstamās un drošās peldvietās, kā arī to, ka bērniem vecumā līdz 12 gadiem pludmalē aizliegts peldēties bez vecāku uzraudzības, bet arī pēc 12 gadu vecuma sasniegšanas nebūt pārgalvīgiem un pārdomāt savu rīcību uz ūdens, kā arī neatstāt bez uzmanības savas pludmalē atstātas mantas.

Liepājas pludmalē atrodas un par cilvēku drošību rūpējas Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Glābšanas dienests, kura darbinieki vienmēr ir atsaucīgi un atvērti, kā arī nepieciešamības gadījumā var sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, vai sniegt jebkuru citu informāciju. Glābšanas dienests vasarā katru dienu no 8:00 līdz 22:00 uzrauga pludmali, lai apmeklētājiem būtu droši atpūsties pludmalē. Glābšanas dienesta uzraugāmās teritorijas: Centrālā glābšanas stacija – Centra pludmale (pludmalē no Kūrmājas prospekta gala līdz Jūrmalas ielas galam), Glābšanas tornis Vaiņodes ielas galā – DR pludmale (pludmalē no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai).

Skolēniem Liepājas pilsētas Pašvaldības policija ir atvērta ne tikai mācību gadu laikā, bet arī vasaras brīvlaikā. Ir iespējams pieteikt ekskursiju un informatīvu lekciju policijā, Jelgavas ielā 48, kā arī pludmalē Glābšanas stacijā, iepriekš vienojoties par vietu un laiku, zvanot Nepilngadīgo lietu nodaļai katru trešdienu no plkst 10:00 – 12:00, pa tālruni 63425855.

Pēc Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas palīdzības var vērsties visu diennakti zvanot dežurantam pa tālruni 63420269. Papildus informāciju un uzdot interesējošus jautājumus ir iespējams arī Pašvaldības policijas interneta mājaslapā http://pp.liepaja.lv

Seko Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai arī tviterī: @LiepajasPP

Pārrunājamās tēmas:

Bērniem:

 • Pamesti nami, jaunbūves, sveši pagalmi ir ļoti bīstami.
 • Uz ielas nevajag demonstrēt vērtīgas mantas (mobilais telefons, pulkstenis, maks).
 • Svešu cilvēku nedrīkst ielaist dzīvoklī, ja vecāku nav mājās.
 • Nepeldēt svešās vietās, vislabāk peldēties teritorijās, kuras uzrauga glābēji

Pusaudžiem un jauniešiem:

 • Nevajadzētu apmeklēt svešus dzīvokļus, pievienoties nepazīstamu personu rīkotām ballītēm.
 • Nav ieteicams dzīvoklī ieaicināt mazpazīstamas un nepazīstamas personas.
 • Ja paliekam pa nakti pie drauga, vēlams, lai par to būtu informēti vecāki.
 • Nepeldēt svešās vietās, vislabāk peldēties teritorijās, kuras uzrauga glābēji.

Vecākiem un vecvecākiem:

 • Neatstāt mājās bērniem un viņu viesiem brīvi pieejamās vietās ieročus, vērtslietas un alkoholu.
 • Iemācīt bērniem pareizi rīkoties bīstamās situācijās (kliegt, pretoties, bēgt, nekautrēties lūgt palīdzību).
 • Izskaidrot, ka svešinieki var būt bīstami, neskatoties uz viņu dzimumu, vecumu, apģērbu un izturēšanos.