Liepājas pilsētas pašvaldības policija uzsāk dalību Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektā

Latvijas un Lietuvas jūras piekraste ir populāra atpūtas vieta ne tikai iedzīvotājiem, bet arī tūristiem no citām valstīm. Statistika rāda, ka ar katru gadu palielinās noslīkušo cilvēku skaits uz ūdens, pārspējot bojāgājušo skaitu ugunsgrēkos. 2015.gadā Latvijā un Lietuvā no ūdens izcelti vairāk nekā 100 cilvēku un 2016.gadā no ūdens izcelti 110 noslīkuši cilvēki. Galvenie noslīkšanas iemesli ir pārdrošība, peldēšana alkohola reibumā un pārāk strauja ieiešana aukstā ūdenī, kas izraisa sirds un asinsrites traucējumus. Drošības tēma ir viena no prioritātēm daudzos plānošanas dokumentos un stratēģijās. Projekta “Safety first!” galvenais mērķis ir paaugstināt Latvijas un Lietuvas glābēju profesionālās iemaņas un nodrošināt atbilstošu aprīkojumu, kā arī informēt iedzīvotājus un tūristus par drošu atpūtu pludmalē. Sagaidāms, ka pēc projekta ieviešanas samazināsies nelaimes gadījumu un bojāgājušo cilvēku skaits Latvijas un Lietuvas jūras piekrastē. Projekta laikā tiks veiktas vērienīgas apmācības un semināri, kuros piedalīsies glābšanas dienesti no Latvijas un Lietuvas valsts un pašvaldības institūcijām. Apmācības vadīs eksperti no dažādām Eiropas Savienības valstīm. Tiks modernizēts glābēju aprīkojums, izveidoti 4 informatīvi videomateriāli, kas uzskatāmi parādīs pamata ieteikumus drošai un atpūtai pie jūras. Videomateriāli tiks popularizēti sociālajos medijos un projekta partneru, iesaistīto pašvaldību mājaslapās. Papildus tam, abu valstu pludmalēs tiks izvietoti informatīvas zīmes ar ieteikumiem, kā rīkoties ārkārtas situācijās. Pārrobežu sadarbība projektā ir ļoti būtiska, jo, kad ir runa par drošību jūras piekrastē, gan Latvijas, gan Lietuvas glābēji saskaras ar ļoti līdzīgām problēmām. Projekta ietvaros abu valstu institūcijas varēs dalīties pieredzē un piedalīties kopīgās apmācībās.

Liepājas pilsētas pašvaldības policija kā projekta partneris piedalīsies Latvijas VUDG un Lietuvas VUGD organizētajās glābēju mācībās, tiks izveidota video novērošanas sistēmas publiskajā pludmalē Liepājas iedzīvotāju un viesu drošībai kā uz ūdens, tā arī pludmalē. Papildus tiks izveidotas TETRA rāciju sistēmas pludmales glābšanas dienestam, kas palīdzēs glābējiem operatīvāk sazināties un sniegt palīdzību pludmales apmeklētājiem. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienestam tiks uzlabots un pilnveidots arī ar tiešajiem glābšanas darbiem saistītais ekipējums.

Programma: Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014-2020. gadam
Projekta partneri: Galvenais partneris: Ventspils p/i “Ventspils Digitālais centrs”, projekta partneri: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Klaipēdas ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neringas pašvaldība, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija, Pāvilostas novada pašvaldība
Informācijai: www.latlit.eu, www.europa.eu
Plānotais finansējums Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai: EUR 38 837,63