Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju apmeklē pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas

2013.gada 12.februārī Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā notika tikšanās, lai pārrunātu situāciju ar atskurbšanas telpām. Sanāksmē piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta vecākais konsultants Arvīds Pīlēģis un vecākā eksperte Dzintra Muzikante, Liepājas pilsētas Domes Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis, dežūrnodaļas priekšnieks Kristians Brūvers, priekšnieka palīgs saimnieciskajos jautājumos Jānis Rukmanis un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

varam_1_12_02_2013

Sanāksmes galvenā tēma bija pārrunāt situāciju ar atskurbšanas telpām kā Liepājā, tā arī Latvijā, lai apkopotu un izzinātu esošos atskurbšanas telpu variantus un varētu izvēlēties efektīvāko risinājumu. Sarunas laikā par efektīvāko tika atzīta atskurbšanu telpu veidošana medicīnas iestādēs, tādējādi nodrošinot nepārtrauktu mediķu uzmanību atskurbšanai ievietotajām personām. VARAM pārstāvji līdz šim ir bijuši arī citās Latvijas pilsētās, lai pārrunātu šo tēmu, arī šajās pilsētās par efektīvāko risinājumu atzīta atskurbšanas telpu veidošana pie medicīnas iestādēm.

varam_2_12_02_2013

Patlaban Liepājā atskurbšanu nodrošina Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās, kurās ievietotās personas atrodas arī feldšera uzraudzībā. Vidēji diennaktī Īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai tiek ievietotas 8 personas. Aplūkojot Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpas ministrijas pārstāvji atzina, ka šīs esot vienas no labākajām Latvijā.

Šā gada martā VARAM plāno organizēt semināru, kurā tiks apkopotas visu pilsētu apmeklējuma pieredzes par atskurbšanas telpām.