Noslēgusies Pludmales glābšanas dienesta 15.darba sezona

DSC_0873Noslēgusies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienesta piecpadsmitā darba sezona, kas ilga no 15.maija līdz 15.septembrim. Pludmales glābšanas dienesta pārraudzītā teritorija – pludmale no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai.

2015.gada peldsezona abās glābšanas dienesta stacijās aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Lielākās raizes šogad sagādāja personas, kuras peldēja aiz bojām vai pie sarkanā (aizliedzošā) karoga – 40. Salīdzinoši ar pagājušo gadu, šogad mazāk bija noklīdušu nepilngadīgo, 2014.gadā tie bija 23 gadījumi, šogad – 12 gadījumi. Arī nepilngadīgo skaits, kas peldējušies bez pieaugušo uzraudzības 2015.gada peldsezonā ir samazinājies – 19, kas ir par 8 mazāk kā iepriekšējā gadā. No ūdens izraidītas 5 personas reibumā. Pirmā medicīniskā palīdzība uz vietas glābšanas stacijās sniegta 19 gadījumos, savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem tika nodotas 6 personas. Bijuši arī dažādi pārkāpumi par suņu vešanu peldvietās, kā arī par automašīnu iebraukšanu pludmalē.

Peldsezonas laikā tika aizturēts arī vīrietis, kurš veica netiklas darbības un uzmācās bērniem, šis vīrietis tika aizturēts un nodots Valsts policijas darbiniekiem. Tāpat Valsts policijas darbiniekiem tika nodoti 4 jaunieši, kuri lauza pārģēbšanās kabīnes pludmalē. Protams, neparastākais gadījums bija Liepājas pludmalē izskalotā zobenzivs, kura tika nodota tālāk ekspertiem.11864895_1644541989163509_5984538727400695245_o

No noslīkšanas izglābtas 3 personas – jūrā iepūsts peldētājs ar matraci, kurš vairs nespēja saviem spēkiem izkļūt no jūras, sērfotājs, kurš arīdzan ar saviem spēkiem vairs nespēja izkļūt no jūras, kā arī sieviete, kura tika izglābta pateicoties nevienaldzīgajiem pludmales apmeklētājiem.

Protams, oficiāli noslēdzoties peldsezonai, Liepājas iedzīvotāji un viesi turpinās baudīt ūdens priekus. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija vēlas atgādināt, ka peldoties rudens vējos, jābūt īpaši uzmanīgiem un nedrīkst pārvērtēt savus spēkus. Protams, nav ieteicams iet peldēties vienatnē.