Noslēgusies Pludmales glābšanas dienesta darba sezona

DSC_0873Noslēgusies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienesta darba sezona, kas ilga no 15.maija līdz 15.septembrim. Pludmales glābšanas dienesta pārraudzītā teritorija – pludmale no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai.

2014.gada peldsezona abās glābšanas dienesta stacijās aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Lielākās raizes šogad sagādāja nepilngadīgie, kuri peldējās bez pieaugušo uzraudzības – 27 un noklīdušie nepilngadīgie – 23. Pēc pirmās medicīniskās palīdzības glābšanas stacijās vērsušies 13 cilvēki, 5 gadījumos izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Aiz bojām, vai pie sarkanā (aizliedzošā) karoga šogad peldējuši tikai 4 cilvēki, salīdzinot ar 2013.gadu, kad šādu pašu pārkāpumu veica 27. Bijuši arī dažādi pārkāpumi par suņu vešanu peldvietās. No noslīkšanas izglābtas 3 personas – sieviete ar bērnu vairs nespēja saviem spēkiem izkļūt no jūras, kā arī no noslīkšanas ārpus Pludmales glābšanas dienesta pārraudzītajām teritorijām tika izglābts sērfotājs.

Protams, oficiāli noslēdzoties peldsezonai, Liepājas iedzīvotāji un viesi turpinās baudīt ūdens priekus. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija vēlas atgādināt, ka peldoties rudens vējos, jābūt īpaši uzmanīgiem un nedrīkst pārvērtēt savus spēkus. Protams, nav ieteicams iet peldēties vienatnē.