Noslēgusies pludmales sezona

Noslēgusies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienesta septiņpadsmitā darba sezona, kas ilga no 15.maija līdz 15.septembrim. Pludmales glābšanas dienesta pārraudzītās teritorijas – peldvietas pludmalē no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai.

2017.gada peldsezona abās glābšanas dienesta stacijās, salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem, ir aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Lielākais pārkāpumu skaits bija peldēšanās reibuma stāvoklī, 2017.gada sezonā no jūras izraidītas 12 iereibušas personas, salīdzinoši 2016.gada peldsezonā – 4 personas. No ūdens tika izraidīti 7 nepilngadīgie, kas peldējās bez pieaugušo uzraudzības. Arī noklīdušie nepilngadīgie bija mazāk kā iepriekšējos gadus (2017.gadā – 4 noklīduši nepilngadīgie, 2016.gadā – 9, 2015.gadā – 12, 2014.gadā – 23), visos gadījumos vecāki tika atrasti samērā īsā laika posmā. Pirmā medicīniskā palīdzība tika sniegta 18 reizes, kas bija par 11 reizēm vairāk kā iepriekšējā gadā. 1 persona peldvietās peldējās pie sarkanā (aizliedzošā karoga) un tika izraidīta no jūras. 2017.gada peldsezonā vairāki pārkāpumi bija par suņu vešanu peldvietās, kā arī par motorizēto transportlīdzekļu iebraukšanu pludmalē. Vairākas pārrunas tika veiktas ar kaitbordistiem, kuriem gadījās izbraukt ārpus sev atvēlētās teritorijas pludmalē.Oficiāli noslēdzoties peldsezonai, Liepājas iedzīvotāji un viesi, iespējams, turpinās baudīt ūdens priekus. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija vēlas atgādināt, ka peldoties rudens vējos, jābūt īpaši uzmanīgiem un nedrīkst pārvērtēt savus spēkus. Protams, nav ieteicams iet peldēties vienatnē.

2017.gadā Liepājas pilsētas Pašvaldības policija uzsāka dalību projektā “Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē”, kura ietvaros Liepājas pilsētas pašvaldības policija kā projekta partneris piedalīsies Latvijas VUDG un Lietuvas VUGD organizētajās glābēju mācībās, tiks izveidota video novērošanas sistēmas publiskajā pludmalē Liepājas iedzīvotāju un viesu drošībai kā uz ūdens, tā arī pludmalē. Papildus tiks izveidotas TETRA rāciju sistēmas pludmales glābšanas dienestam, kas palīdzēs glābējiem operatīvāk sazināties un sniegt palīdzību pludmales apmeklētājiem. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienestam tiks uzlabots un pilnveidots arī ar tiešajiem glābšanas darbiem saistītais ekipējums.