Ilustratīva karte ar pludmales zonu iedalījumu, kas papildināta ar piktogrammām

Noteikumi par suņu un citu mājdzīvnieku atrašanos Liepājas pludmalē

Peldsezonas laikā Liepājas pludmali, kā atpūtas vietu, ir iecienījuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī tūristi. Daudzos gadījumos, apmeklētāji izvēlas uz pludmali doties ar saviem mājdzīvniekiem, kas nav aizliegts, taču to īpašniekiem ir jāņem vērā daži noteikumi. Pludmale ir sadalīta aktīvās atpūtas un peldvietu zonās, kurās sabiedrisko kārtību nosaka Liepājas domes saistošie noteikumi. Šie noteikumi paredz, ka zonās ar peldvietas statusu – pie stadiona no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai, posmā no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai un “Beberliņu” karjera peldvietā atrasties ar mājdzīvniekiem ir AIZLIEGTS

Savukārt aktīvās atpūtas zonās atrasties ar mājdzīvniekiem IR ATĻAUTS! Taču jāņem vērā, ka mājdzīvniekam obligāti jāatrodas pavadā, tādā veidā, pasargājot citus pludmales apmeklētājus no dzīvnieku neparedzamās uzvedības, kā arī novēršot dzīvnieka pazušanas risku. Šajās zonās dzīvnieku peldināšana ir atļauta tikai tajos gadījumos, kad ūdenī nenotiek ūdens sporta aktivitātes. Šīs zonas ir no Dienvidu mola līdz Kūrmājas prospektam; no Jūrmalas ielas līdz Pērkones iela un no Vaiņodes ielas līdz Dienvidu kapu Ziemeļu robežai, iekļaujot nūdistu pludmali.

Aicinām ik vienu būt atsaucīgiem un ievērot Liepājas domes saistošos noteikumu, kā arī gadījumos, ja konstatēts pārkāpums, ziņot Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai!