Novērš alkohola tirdzniecību nepilngadīgajiem

alkohols_nepilngadigajiem22.martā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki veica reidu vairākās tirdzniecības vietās, kur iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus, lai noskaidrotu, vai nepilngadīgām personām netiek tirgots alkohols vai tabakas izstrādājumi. Pārbaudot 3 veikalus, divos no tiem tika konstatēti pārkāpumi – abos veikalos, veikala pārdevējas, nepārliecinoties par pircēja vecumu, nepilngadīgai personai pārdeva alu. Par abiem minētajiem pārkāpumiem tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli pēc Administratīvā pārkāpumu kodeksa 155.panta 3.daļas (Par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem).

Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.panta 2.daļā ir noteikts, ka alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Atgādinām, ka par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai arī iestājas administratīvā atbildība.