Par Baltijas pilsētu savienības Drošo pilsētu komisijas priekšsēdētāju ievēlēts Kaspars Vārpiņš

LPPP_logo21. un 22. maijā Polijas pilsētā Gdaņskā norisinājās UBC (Baltijas pilsētu savienības) Drošo pilsētu (Safe cities) komisijas sanāksme. Tās laikā par jauno komisijas valdes priekšsēdētāju uz turpmākajiem diviem gadiem vienbalsīgi tika ievēlēts Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš. Par viņa vietnieku tika ievēlēts Somijas dienvidrietumu glābšanas dienesta attīstības vadītājs Torbjorns Lindstroms.

Vienlaikus komisijas sanāksmes laikā tika izstrādāts turpmāko divu gadu darbības plāns. Tika nolemts pievērst pastiprinātu uzmanību starptautiskās sadarbības veidošanai starp iestādēm, kas darbojas ar drošības ievērošanu pilsētās. Papildus plānā tika iestrādāta jauniešu, kā arī vecāka gadagājuma iedzīvotāju izglītošana saistībā ar drošības jautājumiem.

UBC (Baltijas pilsētu savienība) apvieno pilsētas no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm. Tā dibināta 1991. gadā Gdaņskā (dibināja 32 pilsētas), lai veicinātu Rietumeiropas (Vācijas, Skandināvijas) un Austrumeiropas pilsētu sadarbību. UBC darbu organizē septiņās komisijās: Plānojošās pilsētas, Ilgtspējīgās pilsētas, Drošās pilsētas, Jauneklīgās pilsētas, Viedās un plaukstošās pilsētas, Kultūras pilsētas, Sociāli iekļaujošās un veselīgas pilsētas. UBC valdē atrodas arī Liepāja.