Pludmales glābējiem sezona aizvadīta pozitīvi

pludmale_7Noslēgusies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienesta sešpadsmitā darba sezona, kas ilga no 15.maija līdz 15.septembrim. Pludmales glābšanas dienesta pārraudzītā teritorija – pludmale no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai.

2016.gada peldsezona abās glābšanas dienesta stacijās, salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem, ir aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Lielākais pārkāpumu skaits bija nepilngadīgo peldēšana peldvietās bez pieaugušo uzraudzības, no jūras izraidīti 11 nepilngadīgie, 2015.gadā no jūras tika izraidīti 19 nepilngadīgie, savukārt 2014.gadā no jūras izraidīti 28 nepilngadīgie, kas peldējušies bez pieaugušo uzraudzības. Arī noklīdušie nepilngadīgie bija mazāk kā iepriekšējos gadus (2016.gadā – 9 noklīduši nepilngadīgie, 2015.gadā – 12, 2014.gadā – 23), visos gadījumos vecāki tika atrasti samērā īsā laika posmā. Pirmā medicīniskā palīdzība tika sniegta 7 reizes, kas bija par 12 reizēm mazāk kā iepriekšējā gadā. No ūdens izraidītas 4 personas reibuma stāvoklī, 2015.gadā – 5 personas. 4 personas arī peldvietās peldējušas aiz bojām vai pie sarkanā (aizliedzošā karoga), kas ir ievērojami mazāk kā 2015.gadā – 40 personas.

Bijuši arī dažādi pārkāpumi par suņu vešanu peldvietās, kā arī par automašīnu iebraukšanu pludmalē. Peldsezonas laikā tika aizturēts vīrietis, kurš bija nozadzis pulksteni. Neparastākais gadījums bija, kad tika konstatēts, ka Liepājas pludmalē tika izskalota urna ar pelniem.

No iespējamās noslīkšanas izglābta 1 persona – ārpus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Glābšanas dienesta uzraugāmajām peldvietām tika pamanīts vīrietis, kurš bija pārvērtējis savus spēkus un pārāk tālu iepeldējis jūrā, nekavējoties tika sniegta palīdzība vīrietim un nogādāts krastā.

Protams, oficiāli noslēdzoties peldsezonai, Liepājas iedzīvotāji un viesi turpinās baudīt ūdens priekus. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija vēlas atgādināt, ka peldoties rudens vējos, jābūt īpaši uzmanīgiem un nedrīkst pārvērtēt savus spēkus. Protams, nav ieteicams iet peldēties vienatnē.