Pludmales glābšanas dienests uzsāk 17.sezonu

15.maijā Liepājas pludmalē darbu uzsāks un par cilvēku drošību rūpēsies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienests, kura darbinieki vienmēr ir atsaucīgi un atvērti, kā arī nepieciešamības gadījumā var sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, vai sniegt jebkuru citu informāciju. Pludmales glābšanas dienests no 15.maija līdz 15.septembrim strādās katru dienu no 10:00 līdz 22:00 divās Liepājas pludmales oficiālajās peldvietās, lai apmeklētājiem būtu droši tajās atpūsties un izbaudīt peldes. Pludmales glābšanas dienesta uzraugāmās teritorijas: Centrālā glābšanas stacija – Centra pludmale (pludmalē no Kūrmājas prospekta gala līdz Jūrmalas ielas galam), Glābšanas tornis Vaiņodes ielas galā – DR pludmale (pludmalē no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai).

Tuvojoties skolēnu brīvlaikam un vasaras sezonai, jāpiedomā par bērnu un savu personīgo drošību. Atgādinām, ka svarīgi ir regulāri pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus. Runājot par drošību pludmalē, jāvērš ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo uzmanība pie tā, ka peldēties ieteicams tikai un vienīgi pazīstamās un drošās peldvietās – nepeldēt tālāk par peldvietas norobežojošām bojām un, protams, nepeldēties laikā, kad glābšana stacijā ir pacelta peldēšanās aizlieguma zīme – sarkanais karogs. Nedrīkst aizmirst, ka vecumā līdz 12 gadiem pludmalē aizliegts peldēties bez vecāku uzraudzības, bet arī pēc 12 gadu vecuma sasniegšanas nebūt pārgalvīgiem un pārdomāt savu rīcību uz ūdens, kā arī neatstāt bez uzraudzības savas mantas.

2017.gadas Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienestam ir nozīmīgs ar to, ka ir uzsākts Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020. gadam projekts “Safety first!”, kura galvenais mērķis ir paaugstināt Latvijas un Lietuvas glābēju profesionālās iemaņas un nodrošināt atbilstošu aprīkojumu, kā arī informēt iedzīvotājus un tūristus par drošu atpūtu pludmalē. Liepājas pilsētas pašvaldības policija kā projekta partneris piedalīsies Latvijas VUDG un Lietuvas VUGD organizētajās glābēju mācībās, tiks izveidota video novērošanas sistēmas publiskajā pludmalē Liepājas iedzīvotāju un viesu drošībai kā uz ūdens, tā arī pludmalē. Papildus tiks izveidotas TETRA rāciju sistēmas pludmales glābšanas dienestam, kas palīdzēs glābējiem operatīvāk sazināties un sniegt palīdzību pludmales apmeklētājiem. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienestam tiks uzlabots un pilnveidots arī ar tiešajiem glābšanas darbiem saistītais ekipējums.


Pēc Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas palīdzības var vērsties visu diennakti zvanot dežurantam pa tālruni 63420269.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienests twitter: @LiepajaPludmale (twitter kontam ir tikai informatīvs raksturs, ja Jums ir kāda svarīga informācija, lūgums izmantot tālruni 63420269).