Lācītis

Soda māti, kura dzīvesvietā atstāj četrus gadus vecu bērnu bez uzraudzības

3.augustā ap pulksten 14:40, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Eduarda Tisē ielu, kur kādā dzīvoklī dzirdamas maza bērna raudas un saucieni pēc mammas. Ierodoties notikuma vietā fakts apstiprinājās – bērns bija atstāts viens.

Policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā apstiprinājās fakts, ka aiz aizslēgtām dzīvokļa durvīm ir dzirdamas mazs bērns, kurš raud. Kā apgalvoja daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji, šāda raudāšana un saucieni pēc mammas dzirdami bieži un pat vēlās vakara stundās. Policijas darbinieki klauvēja pie durvīm, taču neviens tās neatvēra. Policistiem izdevās ar bērnu uzsākt sarunu un pierunāt atvērt durvis, kas bērnam, pēc vairākiem mēģinājumiem, arī izdevās. Ieejot dzīvoklī apstiprinājās fakts, ka četrus gadus vecais puika dzīvesvietā atrodas viens pats – bez apģērba un manāmi nekārtīgā dzīvoklī. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki puiku saģērba un sakopa, iedeva ūdeni un ēdienu, kā arī noskaidroja, ka bērna mamma atrodoties darbā.

Notikuma vietā tika piesaistīti NMPD darbinieki, kuri atzina, ka bērns ir vesels un, ka netika konstatētas vardarbības pazīmes. Savukārt bāriņtiesas darbiniekiem ģimene jau bija zināma, līdz ar to, varēja nekavējoties sazināties ar māti, kura ieradās kopā ar bērna vecvecākiem. 2003.gadā dzimušai bērna mātei tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc “bērnu tiesību aizsardzības likuma” 83.panta 1.daļas par bērna atstāšanu bez uzraudzības.