26.aprīlī norisinājās Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta “ONLY SAFE!” apmācības par personu glābšanu no ūdenstilpēm

26.aprīlī, Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta “ONLY SAFE!” ietvaros norisinājās mācības, kuru mērķis bija gūt teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas jaunā speciālā aprīkojuma pielietošanā, kas paredzēts personu glābšanai no ūdenstilpēm gan vasaras, gan ziemas sezonās.

Kopumā mācībās piedalījās ap 80 dalībnieku no Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas, Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes, Liepājas Komunālās pārvaldes, Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Palangas un Neringas pašvaldības.

Teorētiskās zināšanas mācību dalībniekiem sniedza Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta.

Apmācību praktiskajā daļā Valsts ugunsdzēsības dienests sniedza praktiskas iemaņas, kā pielietot projekta ietvaros iegādāto glābšanas ekipējumu, uzsverot glābšanas pludiņa (pakava) un metamās līnes pielietošanu. Ekipējuma somā ietilpst arī sarullējamas glābšanas trepes, cirvis ar asmeni un pīķi, lauznis, saliekamā lāpsta, specializētas šķēres.

Projekta “Only safe!” ilgums ir 24 mēneši un tas tiek realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros.