Informatīvs attēls par pirotehniku

Aicinām sabiedrību izvērtēt pirotehnikas nepieciešamību svētku laikā

Lielai sabiedrības daļai, jaunā gada sagaidīšana asociējas ar svētku salūtu. To pašu gan nevar apgalvot operatīvie dienesti, kuriem šis svētku laiks asociējas ar izsaukumiem, traumām un dažāda veida sekām, kas gūtas neapdomīgi apejoties ar pirotehniku.

Tāpēc Pašvaldības policija aicina sabiedrību izvērtēt pirotehnikas nepieciešamību savā svētku gaidīšanas laikā, kā arī, ja tomēr svētki bez salūta nav iedomājami, tad stingri pieturēties pie drošības noteikumiem.

Vēlamies uzsvērt, ka jaunā gada sagaidīšanā pilsētā, kad kopā sanāk pat vairāki simti cilvēku, ienest jebkāda veida pirotehnikas izstrādājumus ir kategoriski aizliegts, jo nereti, traumas gūst ne tikai tas, kurš izšauj raķeti, bet gan arī tie, kuri atrodas blakus.

Pirms realizē salūtu, izvērtē vai šāda veida darbības nerada riskus paša un apkārtējo cilvēku dzīvībai, veselībai, mantai, kā arī jāņem vērā pirotehnikas ietekme uz vidi un apkārtējo infrastruktūru.

Ņem vērā:

Lietot pirotehniku ir stingri aizliegts alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošos vielu iespaidā.

Iegādājies pirotehniku oficiālās tirdzniecības vietās.

Pirms lietošanas izlasi lietošanas instrukciju.

Izvēlies piemērotu un drošu lietošanas vietu.

Ņem vērā laika apstākļus – nešauj raķetes, ja vēja ātrums pārsniedz 9 m/s.

Ievēro drošu distanci no citiem privātīpašumiem, ugunsbīstamiem un sprādzienbīstamiem objektiem, augstsprieguma un zemsprieguma līnijām u.c.

Aicinām neaizmirst arī par dzīvniekiem, kuriem salūta radītais troksnis rada stresu un bailes. Mājdzīvnieku īpašniekiem jābūt sevišķi vērīgiem, jo salūta trokšņa izraisīto baiļu dēļ, suņi mēdz aizbēgt.

Pirotehnikas izstrādājumu nodošana personām, kuras nav sasniegušas noteiktu vecumu, ir sodāma rīcība.

Ja notikusi nelaime un ir nepieciešama palīdzība, zvani 112!