Attēls ar ilustratīvu nozīmi - ēnas ar cilvēka rokam un šaujamieroci

7.maijā konstatēti divi notikumi, kuros iesaistīti šaujamieroči

7.maijā pie Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem patrulējot Dzirnavu ielā, pēc palīdzības vērsās personas, kuras apgalvoja, ka konflikta laikā automašīnai ir izsists logs un tās īpašniekam draudēts ar šaujamieroci. Tās pašas dienas pēcpusdienā, Aldaru ielā tika konstatēts vīrietis stiprā alkohola reibumā, kurš pie sevis glabāja šaujamierocim līdzīgu priekšmetu.

            Pašvaldības policijas darbiniekiem patrulējot Dzirnavu ielā ap pulksten 00:25, pie policijas darbiniekiem vērsās personas, kuras apgalvoja, ka automašīnai, konflikta laikā, ir izsists logs. Kā skaidroja automašīnas īpašnieks, divas personas viņam uzbrukušas, izsitušas automašīnas logu un draudējušas doties pēc šaujamieroča. Apsekojot tuvāko apkārtni, pašvaldības policijas darbinieki ievēroja aprakstam atbilstošas personas. Abas iespējamās vainīgās personas tika uzrunātas. Viena no personām, kura atradās acīmredzamā reibuma stāvoklī, 1992.gadā dzimušais vīrietis, apstiprināja, ka pie viņa atrodas šaujamierocis un, žestikulējot ar roku, imitēja šāvienus policista virzienā. Ņemot vērā iespējamos riskus, pret personu tika pielietoti spēka paņēmieni, lai personu aizturētu. 1992. un 2001.gadā dzimušie iespējamie uzbrucēji tika nodoti Valsts policijas darbiniekiem tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai.

            Savukārt 16:45 tika saņemts izsaukums uz Aldaru ielu, kur bija nepieciešams sniegt palīdzību NMPD darbiniekiem. Ierodoties notikuma vietā, NMPD darbinieki Pašvaldības policijas darbinieku rīcībā nodeva stiprā alkohola reibumā esošu 1969.gadā dzimušu vīrieti. Pārbaudot pie vīrieša esošās mantas, tika konstatēts, ka pie viņa atrodas šaujamierocim līdzīgs priekšmets. Vīrietis tika nogādāts atskurbšanai Bāriņu ielā 11 un par notikušo ziņots Valsts policijas darbiniekiem.