Informatīvs materiāls par elektrisko skrejriteņu drošu lietošanu

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas aicina elektroskrejriteņu vadītājus ievērot drošas braukšanas noteikumus, lai pasargātu sevi un citus satiksmes dalībniekus

Sākoties pavasara sezonai, iedzīvotāji arvien biežāk kā pārvietošanās līdzekli izvēlas velosipēdu, elektroskrejriteni vai arī pārvietojas ar kājām. Lai veicinātu katra satiksmes dalībnieka drošību, ir svarīgi veicināt cieņpilnu attieksmi vienam pret otru!

Elektroskrejriteņu vadītājiem jāņem vērā:

  • Uz transportlīdzekļa atrasties vairāk par vienu personu ir AIZLIEGTS!
  • Maksimālais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 25km/h. Braucot pa ietvi, braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt gājēju pārvietošanās ātrumu.
  • Elektroskrejriteni drīkst vadīt no 14 gadu vecuma, taču vadītajam ir jāspēj uzrādīt velosipēda vai jebkāda cita veida transportlīdzekļa vadīšanas apliecība. No 18 gadu vecuma, apliecība nav vajadzīga.
  • Aizliegts braukt alkohola reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles.
  • Bīstamu, strauju manevru veikšana, kravas pārvešana un mobilā telefona lietošana, braucot ar elektroskrejriteni, var būt bīstama gan vadītājam, gan apkārtējiem.

Tāpat jāņem vērā, lai elektroskrejritenis būtu labā tehniskā stāvoklī – aprīkots ar bremzēm un braucamrīka priekšpusē degtu baltas krāsas lukturis, bet aizmugurē – sarkanas.

Atgādinām, ka pārkāpumu gadījumā, elektroskrejriteņa vadītājam var tikt izteikts brīdinājums vai piemērots naudas sods!