Policijas automašīna ar atvērtām durvīm

Pašvaldības policijas darbinieki veic divas nošķiršanas

25. jūlijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki saņēma divus izsaukumus par vardarbību ģimenē. Abos gadījumos veiktas nošķiršanas.

Ap pulksten 12:15 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju, ka Spīdolas ielā iespējams notiek ģimenes konflikts. Ierodoties notikuma vietā, sastapta 1967. gadā dzimusi sieviete ar redzamiem miesas bojājumiem, kurus, kā noskaidrots, nodarījis 1967. gadā dzimušais civilvīrs. Vainīgā persona atzina, ka miesas bojājumus sievietei nodarījis metot ar stikla pudeli. Veicot pārrunas, cietusī atzina, ka vardarbība un draudi dzīvībai piedzīvoti vairākkārtīgi, tāpēc notikuma vietā tika piesaistīti NMPD darbinieki, kuri novērtēja cietušā veselības stāvokli. Kā arī uz notikuma vietu piesaistīti Valsts policijas darbinieki, lai savas kompetences ietvaros veiktu procesuālās darbības sakarā ar nodarītajiem miesas bojājumiem. Savukārt Pašvaldības policijas amatpersonas pieņēma lēmumu veikts nošķiršanu.

Tajā pašā dienā, ap pulksten 15:45, saņemts izsaukums uz Riņķa ielu, kur, mutiska ģimenes konflikta rezultātā, viena persona kļuvusi agresīva un ar cirvi demolējusi sadzīves tehniku (ledusskapi). Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki, lai novērstu tūlītējo apdraudējumu ģimenes locekļiem, kuri atradās dzīvesvietā, operatīvi aizturēja 1978. gadā dzimušo agresoru, kuram rokās bija cirvis. Vīrietis atzina, ka bija agresīvs un demolējis sadzīves tehniku, kā arī atzina, ka jau vairākas dienas lieto alkoholiskos dzērienus. Tā kā sieviete jutās apdraudēta, tika pieņemts lēmums veikt nošķiršanas procesu, kā arī agresīvo personu nogādāt Pašvaldības policijas pagaidu turēšanas telpās, kur, veicot testu alkohola koncentrācijai izelpā noteikšanai, noskaidrots, ka persona atradās 1,25 promiļu reibumā.