Veiksmīgi noslēgusies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienesta sezona

DSC_0873Noslēgusies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienesta darba sezona, kas ilga no 15.maija līdz 15.septembrim. Pludmales glābšanas dienesta pārraudzītā teritorija – pludmale no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai.

2013.gada peldsezona abās glābšanas dienesta stacijās aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Pēc pirmās medicīniskās palīdzības glābšanas stacijās vērsušies 10 cilvēki, 3 gadījumos izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Visvairāk pārkāpumu – 27, bijuši par peldēšanu aiz bojām, vai pie sarkanā (aizliedzošā) karoga. Visas peldsezonas laikā no ūdens izraidīti 20 nepilngadīgie, kas atradās bez pieaugušo uzraudzības, savukārt 20 personas vēlējās peldēties vai atradās pludmalē reibuma stāvoklī. Glābšanas dienestā, pēc palīdzības par noklīdušiem bērniem, iedzīvotāji vērsušies 5 reizes, kurās arī bērni atrasti. Bijuši arī dažādi pārkāpumi par suņu vešanu pludmalē. No noslīkšanas izglābtas 3 personas, kuras vairs nespēja noturēties virs ūdens. Pludmales glābšanas dienesta darbinieki aizturēja arī vienu personu, kura kādai apmeklētājai bija nozagusi mobilo tālruni.

Protams, oficiāli noslēdzoties peldsezonai, Liepājas iedzīvotāji un viesi turpinās baudīt ūdens priekus. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija vēlas atgādināt, ka peldoties rudens vējos, jābūt īpaši uzmanīgiem un nedrīkst pārvērtēt savus spēkus. Protams, nav ieteicams iet peldēties vienatnē.